BLOCKBUSTER BITVA: A vítězi se stávají …

Začátkem tohoto roku jsme vyzvali naše školitele k Blockbuster bitvě - k účasti v soutěži ve vytváření stylu s použitím Blockbuster technik představených v roce 2020. Soutěže se zúčastnili školitelé z celého světa, kteří s námi sdíleli své Blockbuster výtvory na sociálních sítích. Nyní nastal čas odhalit vítěze! Ze všech obdržených přihlášek jsme vybrali tři vítěze, kteří skutečně vynikli svými Blockbuster dovednostmi…

září 2020

Main Newsflash Image

srpna 2020

Main Newsflash Image

STŘIH 101: Zvýrazněné vrstvení & Moderní struktury

Kolik vašich zákaznic by chtělo větší všestrannost, objem a strukturu? Přidejte k tomu náročnost jemných nebo delších vlasů a vyhovění těmto požadavkům může být velmi složitý úkol. Naštěstí jsme tady proto, abychom pomohli INDOLA stylistům získat jistotu ve zvládání moderních technik střihu. I jemné může být fantastické Jemné vlasy představují mnoho výzev, ale nic není nemožné! Jsme rádi, že s vámi můžeme sdílet střihací techniku, která maximalizuje hustotu vlasů po obvodu a snižuje riziko řídce působících postranních partií. Nyní můžete své zákaznice s jemnými vlasy překvapit nabídkou vrstveného a strukturovaného stylu, po kterém touží. Klíčem k úspěchu je použití dvou různých způsobů zdvihání vlasů. Vzadu jděte nízko Začněte zaměřením se na hustší vlasy v zadní části hlavy. Nejdříve pročesejte první část vlasů o šířce palce od vrcholu temene po šíji a použijte nízké zdvižení vlasů (90 stupňů horizontálně), pak umístěte prsty mírně uhlopříčně. To udrží vrchní část vlasů relativně krátkou a přitom odebere váhu z obvodu. Postupujte kolem dokola, zpracovávejte palcové partie, přesměrovávejte je zpět k předchozím sekcím a respektujte přitom danou linii. Nezapomeňte zastavit tam, kde vlasy nad uchem mění směr! Po stranách jděte vysoko Vlasy bývají v místech rámování obličeje méně husté. Zachovejte plnost v této sekci, kde vlasová linie mění směr, tím, že jíiotočíte na svislý úhel 90 stupňů. Poprvé vám to může připadat zvláštní, ale výsledky stojí za to! Pročesejte vlasy včetně linie z předcházející partie. Použjte silnější uhlopříčný úhel pro vedení střihu a nechte vlasy z předešlé sekce spadnout. Pokračujte v jednotlivých sekcích směrem k obličeji a přesměrovávejte je dozadu. Luxusní dlouhé vrstvení Dlouhé vlasy se hodí pro každý věk. Letošní přestávku v poločase Superbowl ovládly dvě celosvětové ikony, které se pyší dlouhými vrstvenými vlasy s objemem a pohybem. Jaké je tajemství krásných vlasů J.Lo a Shakiry? Vrstvení nabízí zákaznicím možnost zachovat délku a všestranost a zároveň odstranit váhu a těžkost. Blond specialista a člen kreativního týmu #indolaselected Denis Shefel (@shefeldenis) rád kombinuje slušivou dlouhou ofinu s dlouhými vrstvami začínajícími u brady. Vlasy upraví kulatým kartáčem a zakončí stylingem s dvoupalcovou kulmou pro krásně tvarované kudrliny, které pak prsty jemně doupraví. Zákaznice si zamilují pohyb, který tento sofistikovaný tvar přináší. Dokonce i ty, které nechějí nebo nemůžou trávit úpravou svých vlasů moc času, si můžou tento styl doma snadno znovu vytvořit a užívat si jeho tvar a strukturu v období mezi návštěvami salonu!
Newsflash 2020
Tip od experta Denise
“Vlasy vždy vysušte a střih ještě jednou zjemněte. To vám umožní přesně vidět, kde je zapotřebí ještě závěrečné zastřižení a vytvořit tak dokonale přesný výsledek ”

července 2020

Main Newsflash Image

STŘIH101: Casual Smooth

Je to už více než 100 let, co spatřil světlo světa skandální ostrý a uhlazený mikádo střih, který si díky své jednoduchosti a všestrannosti získal ženy vyznávající klasický styl po celém světě. Mikádo střihy generace Z jsou stejně nápadité jako jejich předchůdci ze 60. let, nabízí všestrannost, plnost a pohyb. Nová éra mikáda započala od chvíle, kdy známá anglická zpěvačka a tvář značky YSL Beauty Dua Lipa začala experimentovat s délkou, pěšinkou a barvou mikáda, ale vždy přitom zachovala svěží vzhled. Její nedávná kombinace uhlazeného mikáda a tupé ofiny způsobila senzaci během Pařížských Týdnů módy a potvrdila, že tento žádaný střih si stále zachovává svou schopnost přilákat pozornost médií! Je zřejmé, že tento tradiční favorit s námi stále zůstává, takže i když vaše zákaznice nevyžadují mikádo každý den (jak se to říkalo o bývalé šéfredaktorce časopisu American Vogue Anně Wintour), rozhodně stojí za to vypilovat vaši techniku střihu! Pokud chcete, aby se vaše zákaznice stále vracely, jsou vaše precizní střihací dovednosti zásadní! Spojili jsme síly s členkou kreativního týmu Lynndy Rolfe (@hairbylynndy), abychom vám pomohli vytvářet střihy jednotné délky a mikáda, která zůstávají skvěle rovná, aniž byste je museli po vysušení znovu upravovat. Nebojte se mluvit Někdy může být složité udržet milimetrově rovnou linii u střihů a mikád jedné délky a zároveň přitom věnovat pozornost i konverzaci s vaší zákaznicí. Proto vám nabízíme naše nejlepší tipy pro zvládnutí tohoto umění a dosažení dokonalého mikáda poprvé a pokaždé. Pečlivé pročesání! Pročesejte vlasy tak, abyste přitom maximálně respektovali jejich přirozené splývání. Důležité je vyhnout se riziku stupňování, které přichází se zvedáním vlasů,proto při střihání držte prsty rovně, nebo, pokud je to možné, použijte hřeben jako vodící linii, protože to snižuje napětí a střihané vlasy neuschnou rychleji, než partie pod nimi. Podívejte se dolů! Pokud vaše zákaznice není velmi vysoká, nebo není ochotná po celou dobu střihání stát, budete stříhat pod vaší oční linií. Lynndy proto upozorňuje, “Když střiháte pod svou oční linií, buďte opatrní. Zvednání vlasů způsobuje stupňování, takže se mu vyhněte, vyhněte, vyhněte!” Nepostupujte podle vodící linie! Jednou z častých chyb je snažit ostříhat další partii přímo na vodící linii. Místo toho další sekci vždy ostříhejte na spodní linii. To zabrání jakémukoli stupňování, lepší výsledek uvidíte po vysoušení. Nezapomeňte směřovat všechny vlasy směrem dozadu pro zvýšení váhy směrem dopředu. Tyto techniky vypadají jednoduše, ale přitom přináší fantastické výsledky po vysušení a narovnání vlasů. Zaručujeme Vám, že nebudete zklamaní.
Newsflash 2020
Tip od expertky Linndy
“Umístění těla může podpořit nebo znehodnotit precizní střih, proto vždy myslete na to, kde přesně u zákaznice stojíte”

června 2020

Main Newsflash Image

TAJNÉ TIPY PRO TÓNOVÁNÍ: Kreativní míchání a aplikace

Ačkoli vaše zákaznice nemusí rozumět té magii, která se děje v kadeřnickém křesle, my jsme tady, abychom vám - generaci INDOLA expertů - pomohli plnit jejich přání. Mnoho zákaznic si myslí, že základem je odbarvení, ale vaší skutečnou tajnou zbraní při boji s nerovnoměrnou barvou a mosaznými tóny je toner! Při tónování platí tři zlatá pravidla. Dodržujte je a každá zákaznice bude s vašimi výsledky spokojená.. Duální aplikace vyhrává! Použití toneru na vlasy pomáhá vyčistit jakoukoli přechodovou linii a zajišťuje vyrovnanější kontrast mezi vlasy ošetřené s a bez fólií pro krásně rovnoměrné výsledky. Pro vytvoření další dimenze zvolte ve vaší duální aplikaci kombinaci různých tónů. S pre-tonerem uvidíte světlo! Trik spočívá ve vytvoření čistého vyrovnaného základu, který vlasy perfektně připravuje pro pastelové směsi. Trvá to jenom chvilku (v závislosti na poréznosti vlasů), ale efekt maximalizuje zesvětlení a zajišťuje delší stálost odstínů. Pochopte své barvy! Blond INDOLA řada nabízí neodolatelný výběr, proto se důkladně seznamte s našimi vlasovými vzorníky! Pochopte, jak odstíny působí a vyzkoušejte si naše receptury, které vám umožní nabídnout každé zákaznici výsledky, po kterých touží. Nezapomeňte, že naše integrovaná Hair-Bond technologie minimalizuje lámání vlasů a vaše zákaznice se díky tomu můžou těšit z extra vyživených a lesklých vlasů. Proč nevyzkoušet krásnou řadu Blonde Expert Pastelů pro osobité pojetí klasických melírů. Naše kreativní blond s jemným růžovým nádechem jsou úžasným příkladem práce cenami ověnčené kadeřnice a členky kreativního týmu #indolaselected Lynndy Rolfe (@hairbylynndy). Tipy k této technice najdete níže v detailním postupu.
Newsflash 2020
Tip od expertky Linndy
"U tónování platí jedno zlaté pravidlo. Vždy tónujte podle základní úrovně, kterou vidíte, ne podle základní úrovně, kterou chcete dosáhnout. Nezapomeňte na to, že tonery vlasy nezesvětlují!"

května 2020

Main Newsflash Image

BLOND KRÁSA: Konturovací prosvětlení

Zábavné! Zářivé! Výrazné! Nechte promluvit konturovací prosvětlení… Víme, že rádi nabízíte svým zákaznicím nejnovější trendy. Letos na jaře vám přinášíme retro klasických a výrazných blond kontur se svěžím a dramatickým akcentem! Nová dekáda volá po novém stylu a neexistuje lepší způsob jak začít, než přepracovat obličej rámující melíry z 90. let. Jsou zpět v celé své kráse a vaši klienti si je získají svou všestranností a působivým efektem! Od Ginger Spice po Beyoncé - tajemství se skrývá za proužky! Od chvíle, kdy se Ginger Spice postavila na pódium, si dívky spoují její blond prameny rámující obličej s bezstarostným sebevědomím a odhodláním žít život naplno. Nyní kontury nabízejí způsob, jak získat zpět dívčí sílu pro novou generaci. Vzhled s výraznými pruhy barvy vysílá silný vzkaz o vnitřní síle, odvaze a odolnosti. Zatímco balayage je typický svou mírnou nonkonformitou, výrazné proužky otevřeně říkají: „2020 je mým rokem.“ Není divu, že se tento styl rychle stává populárním mezi americkými celebritami, které si běžně vytvářejí svá vlastní pravidla, včetně Beyoncé. Lynndy Rolfe (@hairbylynndy), oceněná kadeřnice a členka kreativního týmu #indolaselected, sledovala rozšiřování tohoto trendu z Londýna do top salonů po celém světě. Doporučuje Blonde Expert Zesvětluící pudr pro vytvoření 8 úrovní zesvětlení a nádherné jasné barvy společně se zpevněním vazby ve vlasech a minimalizovaným lámáním. Tento styl není omezený pouze na světlé melíry - můžete být kreativní a přizpůsobit barevné kontury rámující obličeje zákaznicím, které chtějí dokonalý styl pro Insta léto. Objevte potenciál konturovacího prosvětlení se vzděláváním Ed(you)cation:
Newsflash 2020
Expert Tip Lynndy
"Líbí se mi doplnit blond odstíny o růžové nuance. Zmodernizujte své techniky pomocí trendového odstínu a získejte zcela nový pohled na tradiční zesvětlující službu“

dubna 2020

Main Newsflash Image

BLONDING CRAFT: Modern Placements

Přáli jste si někdy zrychlit váš barvicí servis? Naše nová technika volné ruky je pro generaci INDOLA koloristů, kteří chtějí vytvořit transformační styly a ušetřit čas! Trend pro balayage techniku volné ruky přes fólie bude pokračovat i v roce 2020. Zjistěte, jak dokonalé umístění barvy zkrátí dobu návštěvy na polovinu a umožní zákaznicím pořizovat si selfie přímo ze salonu… Krása duální aplikace… Nyní můžete vytvořit úžasný efekt u kořínků s pouhými dvěmi jednoduchými kroky: Nejdříve buďte kreativní při malování sekcí s Blonde Expert. Šířku, rozestupy a umístění sekcí můžete měnit pro vytvoření různých efektů a vyhovět tak představám vašich zákaznic! Jestliže vaše zákaznice chtějí zářivý styl, jednoduše se posouvejte vodorvným směrem nahoru nebo pro rozptýlený styl tyto sekce natupírujte! Tato fáze není pro slabá srdce, ale zachovává víru. Jakmile dojde k zaschnutí, vaše zákaznice budou po tónovacím servisu okouzlené výraznými a krásně probarvenými prameny. Pak přijde čas k rozpíjení barvy. Nastává čas použít vaší představivost a přizpůsobit výsledek vaší zákaznici. Buď ztlumte výsledek v oblasti kořínků pro živější balayage styl nebo je úplně vynechte z ošetření a pracujte ve vodorovných sekcích. Blond specialista a člen kreativní komunity #indolaselected Denis Shefel (@shefeldenis) si vybral odstíny PPC plus 4% Developer a pak přidal Color Transformer s míchacím poměrem 1:1:0.5 pro zvládnutí techniky smudge. Color Transformer proměňuje PCC odstíny do demi-permanentní barvy pro plynulé nabarvení linií. Je to přímý způsob řešení této duální aplikace. Kontrola vašeho toneru pohledem je zásadní, ale vždy se můžete spolehnout na dokonalé sladění barvy a krásný lesk. Pro vizuální orientaci se podívejte na tutoriál a na náš nže uvedený podrobný průvodce. S těmito jednoduchými technikami spořícími čas nastal čas vše smíchat a podpořit váš barvicí byznys.
Newsflash 2020
Denisův Tip experta
“Používání demi-permanentní barvy pro tónování vlasů po balayage aplikaci volnou rukou je moje oblíbená technika. Zaručuje, že vlasy zůstanou syté a lesklé až do další návštěvy salonu"

Archiv

 • 2020
  • září
  • srpen
  • červenec
  • červen
  • květen
  • duben
newsflash_winner_henrik530x734

#BLOCKING – Henrik Halasi (@halasihenrik)

Henrik Halasi se narodil v maďarské Várpalotě, vyučeným kadeřníkem je od roku 2003 a k INDOLA Profesionálnímu týmu se připojil v roce 2007. Henrik, který má bohaté zkušenosti jako školitel, představil své pojetí #blocking techniky s použitím kontrastních tónů vytvářejících úžasnou plnost a rozměr. Kompletní tutoriál můžete shlédnout zde:


newsflash_winner_elena530x734

#COLOURMELTING – Elena Lomakina (@aljona_lomakina)

Naše školitelka Elena z ruského Petrohradu přistupuje k #colormelting zcela novým originálním způsobem: Představila nám svou bezchybnou prezentaci vycházející z plynulého prolínajícího se efektu od kořínků po konečky. Elena není v soutěžích žádným nováčkem, v letech 2018 a 2019 se stala semifinalistkou Russian Hairdressing Awards. Na to, jak Elena vytvořila svůj styl, se můžete podívat zde:


newsflash_winner_aleksandr 530x734

#PANELLING – Aleksander Nikolaev (@_alexhair_)

Aleksander, INDOLA TA z Petrohradu, svým pojetím dokonale přetvořil hranice a vytvořil nádhernou paletu barev. S jeho specializací na barvu a výčesy není divu, že všechny ohromil dosaženým výsledkem! Podívejte se, jak vytvořil tento styl: